Książki

Wszystko co jest związane z zespołem i nie pasuje do innych kategorii.

Książki

Postprzez lama yokohama » Pt sie 20, 2010 3:29 pm

Czy mozecie polecić najlepszą, najobszerniejszą waszym zdaniem biografię zespołu?
Dobrze by było, gdyby obejmowała jak najdluzszy okres ich twórczości.
Pozdrawiam
lama yokohama
 

Re: Ksiązka

Postprzez 2000 man » Pt sie 20, 2010 3:48 pm

Obrazek

Nie jest idealna, ale jest dobra "na rozgrzewkę". Innym jej plusem jest cena.Ma ponad 350 stron.
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Re: Ksiązka

Postprzez lama yokohama » Pt sie 20, 2010 4:02 pm

Własnie sprawdziłem, ze ta ksiązka ma kilka wydań, nawet na zdjeciu powyzej jest napisane, ze to nowe wydanie.Czy te starsze wydania róznią sie od nowszych zawartścią, tzn. czy coś dodano do najświeższego wydania?
A czytał ktoś The Rolling Stones Wyman Bill?
lama yokohama
 

Re: Ksiązka

Postprzez micawber » So sie 21, 2010 8:42 am

lama yokohama napisał(a):A czytał ktoś The Rolling Stones Wyman Bill?



Wczoraj zakupiłem na allegro i czekam z niecierpliwością. Za kilka dni ci napiszę czy warto czy nie warto. ;)
Avatar użytkownika
micawber
Stoned
 
Posty: 851
Dołączył(a): N lip 19, 2009 2:34 pm

Re: Ksiązka

Postprzez 2000 man » So sie 21, 2010 9:37 am

lama yokohama napisał(a):Własnie sprawdziłem, ze ta ksiązka ma kilka wydań, nawet na zdjeciu powyzej jest napisane, ze to nowe wydanie.Czy te starsze wydania róznią sie od nowszych zawartścią, tzn. czy coś dodano do najświeższego wydania?


Tak szczerze to nie pamiętam i nie mam książki przy sobie, żeby sprawdzić. W każdym razie zawsze najlepiej kupić najnowsze wydanie - uzupełnione i z poprawionymi błędami.
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Re: Ksiązka

Postprzez Jarski » So sie 21, 2010 5:53 pm

lama yokohama napisał(a):Własnie sprawdziłem, ze ta ksiązka ma kilka wydań, nawet na zdjeciu powyzej jest napisane, ze to nowe wydanie.Czy te starsze wydania róznią sie od nowszych zawartścią, tzn. czy coś dodano do najświeższego wydania?
A czytał ktoś The Rolling Stones Wyman Bill?


Z tego, co wiem, książka miała łącznie trzy wydania. Po raz pierwszy wyszła pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku, zdaje się, że kilka miesięcy przed mającą rozpocząć się w Stanach powrotną trasą Stonesów. Ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem tego wydania, powiem tylko, że autor zakończył swoje dzieło pytaniem, czy The Who - wówczas zapowiadające serię koncertów pod szyldem "Największej rockowej grupy na świecie" - rzeczywiście będzie w stanie odebrać Stonesom ten tytuł. Na samym końcu zamieszczono sporo rzadkich, czarno-białych fotografii chłopaków. Znajduje się tam też opowiadanie-anegdota o koncercie Micka Taylora w (chyba) Nowym Jorku. Autor był na tym koncercie i nagrał całość na ukryty pod ubraniem magnetofon; niestety fragment koncertu zarekwirował mu ochroniarz Taylora i chociaż autor osobiście próbował przekonać Micka T., że to tylko na jego własny użytek, nic z tego nie wyszło. Tak czy inaczej, udało mi się zdobyć mnóstwo materiału, o czym eks-gitarzysta Stonesów nie ma pojęcia do dzisiaj.

Kolejne wydanie książki - tym razem bez anegdotki i pytań o The Who - pojawiło się w 1998 r. przed koncertem Stonesów w Chorzowie. Była to moja pierwsza książka o zespole; mam ją do dzisiaj i bardzo sobie cenię, chociaż z perspektywy czasu widzę, że autor pisze o Stonesach w przesadnie bałwochwalczy sposób. W tym wydaniu śledzimy historię zespołu aż do połowy roku 1998, czyli drugiej części trasy promującej "Bridges to Babylon". Ostatnie wydanie książki, czyli to, którego okładkę możemy podziwiać w poście 2000 mana, pochodzi z 2002 r. i zostało napisane (a właściwie uaktualnione) z okazji trasy świętującej 40-lecie zespołu. Autor próbuje w nim wyjaśnić fenomen Stonesów i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego udało im się przetrwać tyle lat.

Co do "The Rolling Stones" Billa Wymana, powiem krótko: zajebista. Książka stanowi kopalnię informacji na temat historii zespołu, zawiera bogactwo zdjęć, faktów biograficznych, danych na temat muzyki i kolejnych tras Stonesów, całą masę recenzji, cytatów i czego tam jeszcze dusza zapragnie. Niestety, jest tylko jeden mankament: znakomicie (i najbardziej obszernie, tj. jakieś 80% całości) opisano tylko pierwszych 10 lat istnienia zespołu, czyli lata 1962-1972. Potem dostajemy coraz bardziej ogólne i szczątkowe informacje. Tak czy inaczej ta pozycja to mus i to nie tylko dla fana grupy, gdyż znakomicie oddaje ducha tamtych szalonych lat.
Ostatnio edytowano Pn sie 23, 2010 1:27 pm przez Jarski, łącznie edytowano 2 razy
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Ksiązka

Postprzez Golden Caddy » N sie 22, 2010 6:38 pm

Nie rozumiem popularnosci ksiazki D. Wyszogrodzkiego "Satysfakcja".
Nie twierdze, ze jest zla, rowniez bardzo ja sobie cenie, byla to moja druga ksiazka o Stonesach, ktora przeczytalam, jednak wg mnie nie jest warta polecenia, jak na poczatek.
Jest kilka innych pozycji dyskwalifikujacych "Satysfakcje", chociazby wlasnie ta Billa Wymana. Co prawda zajmuje sie glownie latami 1960/70, jednak w sposob mistrzowski, ich oczyma.
W "Satysfakcji" tez z kolei nie ma tak az tak duzo miejsca poswieconego pozniejszym czasom grupy, no i sensacyjny sposob, w jakim Wyszogrodzki utrzymal ta ksiazke sprawia, ze wole przeczytac te zdawkowe informacje u Wymana niz u niego.

"Rolling Stones" Billa mozna dostac na allegro lub na jakis wyprzedazach czasem nawet za 40zl, co jest o wiele bardziej oplacalne porownujac do jakosci wydania i przede wszystkim do bogatej zawartosci.

"Wedlug The Rolling Stones" tez niczego sobie. Jest kilka dobrych pozycji w jezyku angielskim, ktore posiadam, jednak nie orientuje sie, czy sa jakies polskie tlumaczenia, ktore mozna gdziekolwiek dostac.

Zawsze bede polecala pozycje Wymana, jako ta, od ktorej warto zaczac i ktora kazdy fan powinien przeczytac. Ta ksiazka ma poprostu klimat, ktorego brakuje u Wyszogrodzkiego. Wiadomo, to pisarz/dziennikarz, podchodzi do pisania takiej ksiazki kompletnie od innej strony.
Golden Caddy
My whole life isn't rock and roll. It's an absurd idea it should be (M.J.)
Avatar użytkownika
Golden Caddy
Stoned
 
Posty: 536
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 12:10 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ksiązka

Postprzez 2000 man » N sie 22, 2010 7:41 pm

Wow, ale się rozpisaliście.Sam nie wiedziałem kilku rzeczy. Przyznam się, że sam książkę Wymana tylko przeglądałem. :oops:

Jej cena trochę odstrasza - to jest jedyny powód dla którego jeszcze jej nie kupiłem.

A Satysfakcja jak już pisałem - nie jest idealna, ale...kosztuje tylko 20 zł. :D

Najlepiej i tak czytało się Prawdziwe przygody...
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Re: Ksiązka

Postprzez Golden Caddy » Pn sie 23, 2010 8:43 am

No mowie, raz widzialam dzielo Billa na wyprzedazy w jakiejs ksiegarni za 40zl!
Czy to tak duzo biorac pod uwage proporcje?
Na Allegro chodzi po 50zl. Czy to odstrasza, jak sie patrzy na ta wielka, gruba ksiege? Nieee :P
Zwyczajnie ksiazki tego pokroju (tylko anglojezyczne) kupuje sie po 100/200zl.
Golden Caddy
My whole life isn't rock and roll. It's an absurd idea it should be (M.J.)
Avatar użytkownika
Golden Caddy
Stoned
 
Posty: 536
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 12:10 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ksiązka

Postprzez 2000 man » Pn sie 23, 2010 9:32 am

No to nieźle - jeszcze rok temu w księgarni kosztowała ponad 100 zł. Czyli jej zakup to tylko kwestia czasu.
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Następna strona

Powrót do The Rolling Stones ogólnie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron