Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Wszystko co jest związane z zespołem i nie pasuje do innych kategorii.

Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez patrykut » Wt sie 26, 2014 9:47 pm

Witam.

Mam pytanie odnośnie wykonania utworu "Happy" z koncertu "Ladies and Gentlemen: The Rolling Stones". Wiecie może, czy Mick robił overdubbing ze swoim wokalem, czy po prostu zastąpiono jego partię z tego występu ścieżką z innego koncertu?

Zobaczcie: KLIK.

Przypatrzcie się ustom Micka podczas gdy on śpiewa, czasem zdarza się, że śpiew nie jest zsynchronizowany z obrazem, w dodatku jego wokal brzmi jakby był nagrywany zupełnie gdzie indziej (słuchałem tego kilka razy na myślę dobrym sprzęcie - na brytyjczykach Celestion DL6). W wersji Blu-Ray jest dokładnie tak samo. Spójrzcie też na 0:44 - słyszymy Micka śpiewającego "Yeah", podczas gdy nie stoi on przy mikrofonie i nawet nie rusza ustami.

Dla Was odpowiedź może być oczywista (jeśli chodzi o Stonesów to dopiero zagłębiam się w cały zespół i wszelkie jego ciekawostki), ale mnie to bardzo zastanowiło :)

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
patrykut
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn sie 25, 2014 9:03 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez Zeppelinowiec » Wt sie 26, 2014 11:03 pm

Mi się wydaję, że tylko to "yeah" może być dograne. Jeszcze jutro obejrzę "L&G" na TV, bo teraz głupio, włączać wieżę na maksa. Tak z ciekawości, może gdy nagrali koncert to w studiu dogrywali różne rzeczy, muszę jutro pomyśleć.
"słyszymy Micka śpiewającego "Yeah", podczas gdy nie stoi on przy mikrofonie i nawet nie rusza ustami." Ustami rusza, ale chyba mikrofon nie mógłby go tak głośno wyłapać, stał za daleko. Wyglądało to bardziej na oddychanie;-)
-Do you prey to the Gods?
-The Old and the New.
-There is only one God, and His name is Death. And there is only one thing we say to Death: "not today".
Arya Stark i Syrio Forel
Avatar użytkownika
Zeppelinowiec
 
Posty: 378
Dołączył(a): So lut 15, 2014 9:16 pm
Lokalizacja: Paczkowo, pod Poznaniem

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez patrykut » Wt sie 26, 2014 11:31 pm

No tak, poruszył ustami, ale niemożliwe, by mikrofon to wyłapał, w dodatku stał do niego bokiem :)

Spójrz też na moment od 1:10 do 1:13, gdy Mick obraca się słychać go jeszcze śpiewającego (przy okazji jeszcze 1:35 - 1:37 - podobna sytuacja).

Moim skromnym zdaniem Mick po prostu dograł do tego utworu wokal w studio, z jakich powodów - nie wiem, dlatego założyłem ten temat by potwierdzić lub zaprzeczyć moją tezę :)

Czekam w takim razie na resztę wypowiedzi.
Avatar użytkownika
patrykut
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn sie 25, 2014 9:03 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez Zeppelinowiec » Śr sie 27, 2014 10:00 am

Cholerka chyba mocno przerobili "Happy". Możliwe, że zrobili to. bo chcieli wydać płytę. Podobnie jest z "Kashmirem" z Celebration Day, też trochę "poprawili" piosenkę (oczywiście sprawa dotyczy Zeppelinów, a nie Stonesów).
Przypomniało mi się, że ten live jest połączeniem paru koncertów. Więc możliwe, że wybrali najlepszą ścieżkę dźwiękową, a do niej najlepiej wyglądające nagranie. A wiadomo, że zespół nie gra za każdym razem tak samo.
Jeszcze myśleć nad tym będę;-)
-Do you prey to the Gods?
-The Old and the New.
-There is only one God, and His name is Death. And there is only one thing we say to Death: "not today".
Arya Stark i Syrio Forel
Avatar użytkownika
Zeppelinowiec
 
Posty: 378
Dołączył(a): So lut 15, 2014 9:16 pm
Lokalizacja: Paczkowo, pod Poznaniem

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez cocaineblues » Śr sie 27, 2014 3:47 pm

Bez paniki. To normalka że podkłada się audio z innych występów, skleja się ze sobą itp.
Nie zdziwiłbym się gdyby tak było i w tym przypadku.
Avatar użytkownika
cocaineblues
 
Posty: 289
Dołączył(a): Wt paź 05, 2010 9:19 am

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez patrykut » Cz sie 28, 2014 12:11 pm

Nikt nie panikuje, po prostu od dawna interesowały mnie takie "zagadki" i po prostu chciałem wiedzieć co jest na rzeczy z tym wokalem, z którego występu podłożyli lub czy zrobili overdubbing w studio.

@Zeppelinowiec - taki mały OT :) Po Twoim nicku sądzę, że jesteś w jakiejś mierze fanem Zeppelinów. Spójrz tylko co zrobili z zapisem koncertu który znajduje się na The Song Remains The Same: KLIK . To jest dopiero wycinanka, a oglądając to tak po prostu w sumie nic nie rzuca się w oczy tak jak w przypadku "Happy" z koncertu który przytoczyłem w pierwszym poście :twisted:
Avatar użytkownika
patrykut
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn sie 25, 2014 9:03 pm
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez SexMachine » Wt paź 28, 2014 5:19 pm

Z tego co pamiętam to Ladies &... jest składakiem kilku koncertów. Zwróć uwagę na stroje członków zespołu, które zmieniają się prawie co piosenkę. 8-)
Chyba nawet podczas jednego kawałka Mick biega po scenie w kilku wdziankach na przemian.
Tak więc cały ten film jest tak kombinowany, że to o czym mówisz/piszesz to naprawdę szczegół. :twisted:
Avatar użytkownika
SexMachine
 
Posty: 148
Dołączył(a): Pn paź 27, 2014 5:44 pm

Re: Pytanie odnośnie "Happy" z "Ladies and Gentlemen"

Postprzez patrykut » Wt paź 28, 2014 9:19 pm

Spoko, akurat tego nie da się nie zauważyć ;)
Po prostu chodziło mi o to, z którego dnia w tym utworze pochodzi video, a z którego audio, tyle ;)
Avatar użytkownika
patrykut
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pn sie 25, 2014 9:03 pm
Lokalizacja: Lubliniec


Powrót do The Rolling Stones ogólnie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron