1972 Exile On Main St

Oficjalne wydawnictwa The Rolling Stones.

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez kris » Pt wrz 16, 2011 2:02 pm

Mnie sie podoba cała płyta łacznie z bonusowymi piosenkami. Dancing In The Street jest fajne. Gdy kupiłem ta płyte i dałem do odtwarzacza odrazu sie zakochałem w Rocks Off. Kiedys myslałem ze na Exile połowa piosenek to piosenki instrumentalne ale sie myliłem.
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez Jarski » Pt lut 03, 2012 10:43 am

W sam raz na piątkowe popołudnie:



Poniżej zamieszczam dwa fragmenty książki "Exile on Main St." autorstwa Billa Janovitza z serii 33 i 1/3, które z wielką pokorą pozwoliłem sobie przełożyć na ojczystą mowę. Dedykuję je wszystkim, którzy nie czają, "o co chodzi z tym całym Exile...".
.
Bill Janovitz, "Exile on Main St.", str. 8 napisał(a):Exile oddaje właśnie to, jak powinien brzmieć rock'n'roll: grupa muzyków, którzy w jednym pomieszczeniu grają razem sporo świetnych piosenek, wymieniając się partiami; muzyczna wspólnota, w której dźwięki łączą się ze sobą, werbel dudni, mimo że nikt go nie ruszył, wzmacniacze buczą, butelki spadają na ziemię, słychać szuranie butów, upiorne głosy wpadają do mikrofonu i z niego wypadają, dochodzą nas głośne okrzyki ekscytacji i zachęty, uczestniczymy w najprawdziwszym występie muzycznym - żadnych masek, czysty pośpiech. To ten rodzaj płyty, której wartość wykracza poza nagrane utwory i tworzy monolityczne poczucie atmosfery. Pozwala nam odnaleźć się w danym czasie, przestrzeni i duchu, lecz pozostaje ponadczasowa. Nawet dzisiaj słychać jej wpływ. Keith Richards powiedział ironicznie, że ta płyta była "pierwszym albumem grunge'owym".


I jeszcze jeden:

Bill Janovitz, "Exile on Main St.", str. 34 napisał(a):Czy jakikolwiek dzieciak mógł nie zanurzyć się w tych obrazach*? Kiedy piszę te słowa, mam 38 lat, a większość mojej "zawodowej kariery" muzyka już minęła. Tymczasem ta płyta i towarzyszące jej nagraniu zdjęcia wciąż sprawiają, że mam ochotę chwycić gitarę, zadzwonić po znajomych, otworzyć flaszkę i śpiewać całą noc w piwnicy lub przy kuchennym stole. O to właśnie chodzi w muzyce: zabawa, ta nieposkromiona radość, która tworzy większą część dzieciństwa, a której tak bardzo brakuje w dorosłym życiu. Z drugiej strony to zaledwie ułamek gry (a zwłaszcza koncertowania) w profesjonalnym zespole. Paul Kolderie powiedział mi kiedyś, że tego typu zdjęcia zrujnowały nam życie; do pewnego stopnia ulegliśmy ich czarowi. Jasne, nawet w przypadku kapeli grającej - tak jak moja - w klubach lub mniejszych salach pojawiają się momenty chwały. Może nie zawsze graliśmy dla wielkich audytoriów, ale kurde, no: koncertowaliśmy na całym świecie! Piliśmy, śpiewali, śmiali się, zawierali nowe znajomości, a wszystko to w drodze od jednej piwnicy i skończonej pizzy do limuzyny i dobrego drinka po posiłku w Odeon (a potem znowu piwnica i pizza). Możecie mi wierzyć: nigdy nie kupiliśmy tej fantazji, bo zdawaliśmy sobie sprawę, że to tylko krótkotrwała farsa - szczególnie wtedy, gdy skrupulatnie prowadziliśmy spis wydatków potrącanych przez wytwórnię z naszego salda. Jednak istnieje ta część mnie, która zawsze chciała dać się ponieść i wyluzować, cieszyć wszystkim wokoło, żyć jak gwiazda rocka i świetnie się przy tym bawić. Wiele zespołów z zapałem podpisywało absurdalnie jednostronne kontrakty, pragnąc skosztować tej fantazji. Właśnie dlatego przemysł płytowy przetrwał tak długo: żywił go mit gwiazd rocka.

*Chodzi o zdjęcia zespołu wykonane we Francji przez Dominique'a Tarlé (przyp. tłum.).
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez Jarski » N kwi 15, 2012 12:17 pm

Taka mała ciekawostka. Koleś, moim zdaniem, zbliżył się do ideału:



Zgodzicie się?
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez 2000 man » N kwi 15, 2012 1:52 pm

no gość gra ok. tylko ma o 1 strunę za dużo :P
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez Jarski » Pn kwi 16, 2012 9:12 pm

Kto zna, łapka do góry ;)

Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez kris » Wt kwi 17, 2012 8:07 pm

Ja znam fajna wersja.
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez Jarski » N kwi 29, 2012 11:07 am



Komentarz kolesia o nicku rickrolled09 - bezcenny:

rickrolled09 napisał(a):I tried to have sex to this song. I finished in two seconds. She had the best two seconds of her life.


:D
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez Heartbreaker » N kwi 29, 2012 2:38 pm

:lol:
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez kris » N kwi 29, 2012 6:55 pm

Haha :lol: haha
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: 1972 Exile On Main St

Postprzez kris » Śr maja 09, 2012 9:30 am

Exile żeby go lubieć i kochać to trzeba znać jego historię i kilka razy go przesłuchać.
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Główna dyskografia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron