1997 Bridges to Babylon

Oficjalne wydawnictwa The Rolling Stones.

1997 Bridges to Babylon

Postprzez 2000 man » Pn lip 13, 2009 4:39 pm

Obrazek

Ta płyta to wielka niespodzianka - przynajmniej dla mnie. Nie spodziewałem się, że tacy starzy rockmani potrafią znaleść w sobie tyle energii i buntu, żeby nagrać takie utwory jak "Flip The Switch" czy "Out Of Control", które tak wspaniale prezentowały się w wersjach live. Pamiętam lata temu jak w radiu non-stop leciało "Anybody Seen..." a w tv cały czas było głośno o polskim koncercie RS...
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez Little Queenie » N lip 19, 2009 6:02 pm

BTB to moja i siostry pierwsza kaseta Stonesow. Co prawda dostalysmy sie do niej nieco przypadkiem ale od razu zespol nam sie spodobal i kiedy rok pozniej chlopaki zagrali w Chorzowie, zakochalysmy sie w Rolling Stonesach i tak zaczynala sie nasza przygoda z zespolem... Ohhh... Jak milo to powspominac. Mialam wtedy 13-14 lat i pewnie nieco inny gust niz teraz ale pierwsze, co mi sie spodobalo na tym albumie to Flip The Switch ze wzgledu na szybkie tempo i kopa, Out Of Control za niesamowity klimat i za wykonanie na koncertach na trasie BTB, You Don't Have To Mean It za genialny tekst i za to, ze tak fajnie sie tego sluchalo (taka dosc melodyjna piosenka), Anybody Seen My Baby? (no a jak!) i dwie ballady Already Over Me i Always Suffering. Wtedy zaczelam sobie tlumaczyc piosenki, zeby poznac, o czym Mick i reszta spiewaja i tak zaczela sie moja przygoda z jezykiem z kolei :D. Potem zaczelam doceniac takie piosenki jak Saint Of Me i How Can I Stop. Jeszcze chcialam wrocic do Anybody Seen My Baby? Stonesom naprawde niezle sie udalo z tym utworem - nie dosc, ze zdobyl ogromna popularnosc (w Polsce i na pewno paru innych krajach Stonesi kojarza sie wlasnie z ta piosenka), to zostal jeszcze nakrecony do niego niesamowity teledysk. Naprawde rzadko kiedy zdarza sie chlopakom nagrac piosenke, ktora jest nie tylko zajebista ale i jest tak lubiana wsrod wielu ludzi, ktorzy nawet nie sluchaja zespolu.
LITTLE QUEENIE
Little Queenie
Moderator
 
Posty: 459
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 9:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez Jarski » Pn wrz 14, 2009 9:36 am

BtB: moja pierwsza płyta zespołu... <łezka w oku> Pamiętam, że na wycieczce w 2. klasie liceum słuchałem jej na okrągło. Szczególny sentyment mam do "Out of Control" (za energię, która mogłaby poderwać z grobu zmarłych), "Saint of Me" (za lyrics, które pewnie wkurzyły niejednego z Niebiańskiej Centrali) i "How Can I Stop" (za cudowny feeling refrenu... chciałbym to usłyszeć na żywo).
Swoją drogą mam ten album tylko na kasecie. Wypadałoby się w końcu postarać o wersję na CD-ku - tak dla zapewnienia jedności całej kolekcji :)
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez Jarski » So lip 17, 2010 12:11 pm

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem zremasterowanej edycji "Bridges to Babylon". Tym samym moja przygoda z dyskografią zespołu zatoczyła koło :)
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez thon022 » N sie 08, 2010 6:03 am

świetny album. Jak go słuchałem 1-y raz, byłe już Stonesiarzem ( 1-a płyta to Steel Wheels) - to był powiew świeżości, energii. Pamiętam że Flip The Switch aż mnie poderwało, wręcz nie mogłem uwierzyć w to co "wyskakuje z głośników - ten wściekły rytm , wokale, i to charakterystyczne "oł jea" ... :P . Słuchałem na okrągło, no i oczywiście Chorzów (ach, czemu człowiek nie może "cofnąć taśmy" i przeżyć to jeszcze raz :cry: ).
Apentuła niewdziosek, te będy gruwaśne
W koć turmiela weprząchnie, kostrą bajtę spoczy,
Oproszędły znimęci, wyświrle uwzroczy,
A korśliwe porsacze dogremnie wyczkaśnie!
Avatar użytkownika
thon022
 
Posty: 354
Dołączył(a): Śr mar 10, 2010 12:35 am

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez bikiniarka. » So sie 28, 2010 10:35 pm

wiecie które kawałki nagrywali z Wimbish'em?
bikiniarka.
 

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez Golden Caddy » N sie 29, 2010 10:28 am

Always Suffrering (background vocal) i Migh As Well Get Juiced (bass).
Golden Caddy
My whole life isn't rock and roll. It's an absurd idea it should be (M.J.)
Avatar użytkownika
Golden Caddy
Stoned
 
Posty: 536
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 12:10 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez thon022 » Wt wrz 28, 2010 9:36 pm

Właśnie Might As Well Get Juiced to mocno niedoceniony utwór. A to przecież kapitalny, nowocześnie wykonany blues. Zdecydowanie najbardziej nowatorski z całej płyty. Tu live:

http://www.youtube.com/watch?v=0BFodvqwcVY
Apentuła niewdziosek, te będy gruwaśne
W koć turmiela weprząchnie, kostrą bajtę spoczy,
Oproszędły znimęci, wyświrle uwzroczy,
A korśliwe porsacze dogremnie wyczkaśnie!
Avatar użytkownika
thon022
 
Posty: 354
Dołączył(a): Śr mar 10, 2010 12:35 am

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez Heartbreaker » Wt wrz 28, 2010 11:14 pm

To jeden z moich ulubionych kawałków na płycie. Rewelacyjna harmonijka!
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: 1997 Bridges to Babylon

Postprzez Jarski » Śr paź 23, 2013 8:00 pm

Właśnie odświeżam sobie BtB. Bardzo pozytywne wrażenia; nawet Might As Well Get Juiced, którego nie cierpiałem, zaczyna do mnie trafiać.
Płyta nowoczesna i tradycyjna zarazem.
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Główna dyskografia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron