2005 A Bigger Bang

Oficjalne wydawnictwa The Rolling Stones.

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez Allman » Wt wrz 08, 2009 3:31 pm

I tak najlepszą piosenką Keefa jest Little T & A :P. A co do ABB hmm owszem jest zajebista chociaz wiadomo, ze do takiej LIB ,SF czy chociazby EOMS jej daleko, ale jest na naprawde bardzo wysokim poziomie. Takie kawałki jak rain fall down, this place is empty czy Laugh, I Nearly Died(szczegolnie poczatek) to mistrzostwo swiata.
Allman
 
Posty: 10
Dołączył(a): Pn lip 27, 2009 5:06 pm

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez Little Queenie » So wrz 12, 2009 1:55 am

Allman napisał(a):...chociaz wiadomo, ze do takiej LIB ,SF czy chociazby EOMS jej daleko...


No nie powiedzialabym :P.
LITTLE QUEENIE
Little Queenie
Moderator
 
Posty: 459
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 9:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez Jarski » Wt wrz 22, 2009 4:42 pm

Pewnie się mega zdziwicie, ale mi ten album kojarzy się z... "Exile on Main Street". Nie chodzi o klimat czy aranżacje, ale czas, jaki potrzebowałem, żeby się do tej płyty przekonać. Myślę, że było tego tak z 5 przesłuchań.
"A Bigger Bang" to klasyczny, stonesowski album - mocny, wyrazisty, niesztampowy. Chłopaki wiedzą, co grają i jak grają, i to mi się właśnie najbardziej podoba. Moimi faworytami są "Rough Justice" (bez zbędnego komentarza) "Let Me Down Slow" (za melodię i ogólny feeling), "Rain Fall Down" (wkręciłem się, ale dosyć późno) i "Back of My Hand" (od czasów "You Gotta Move" chyba nie dostałem takiego kopniaka w... bębęnki ;)).
Jedno "ale": ta płyta jest za długa. Nie chcę tu powtarzać przeczytanych/zasłyszanych opinii, ale naprawdę jestem zdania, że cztery ostatnie piosenki niewiele wnoszą do całości. Są ok, ale może lepszą opcją byłoby osobne ich wydanie w edycji de luxe. Tyle ode mnie.
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez 2000 man » Wt wrz 22, 2009 4:46 pm

Driving Too Fast ma niezły refren. Infamy też jest całkiem niezłe. Sweet Neo-Con jest za to głupie i mogli to odrzucić.
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez thon022 » N gru 26, 2010 1:54 pm

Jarski napisał(a):Jedno "ale": ta płyta jest za długa. Nie chcę tu powtarzać przeczytanych/zasłyszanych opinii, ale naprawdę jestem zdania, że cztery ostatnie piosenki niewiele wnoszą do całości. Są ok, ale może lepszą opcją byłoby osobne ich wydanie w edycji de luxe. Tyle ode mnie.


Popieram pogląd, ale mam inszą koncepcję - bo dla mnie te 4 ostatnie ( a w zasadzie 6 ) utwory to najciekawsze nagrania albumu - świeże, energetyczne, pełne pasji. Wcześniejsze 10 odbieram jako takie "odwalenie roboty" :) Ja wywaliłbym: 3-y pierwsze (tak, tak ... 8-) ), koszmarną berbeluchę "Streets Of Love", wtórne, nomen omen :lol: Oh Not You Again i nudnawe " This place is empty". O :mrgreen:
Apentuła niewdziosek, te będy gruwaśne
W koć turmiela weprząchnie, kostrą bajtę spoczy,
Oproszędły znimęci, wyświrle uwzroczy,
A korśliwe porsacze dogremnie wyczkaśnie!
Avatar użytkownika
thon022
 
Posty: 354
Dołączył(a): Śr mar 10, 2010 12:35 am

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez Jarski » Pt gru 31, 2010 2:16 pm

thon022 napisał(a):Ja wywaliłbym (...) koszmarną berbeluchę "Streets Of Love"


Album Stonesów bez balladki? Nieeeeee! :P
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez kris » So wrz 17, 2011 11:21 am

Ronnie Wood w wywiadzie powiedział że ta płyta to jest cos podobnego do Exile On Main St.
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez tobiasz shelter » So lut 01, 2014 5:59 pm

Mam do was pytanie czy ta płyta została wydana drugi raz w 2009 roku przez Polydor?Bo zamierzam sobie tę płytę kupić i nie wiem czy to oryginał. :D
tobiasz shelter
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 5:54 pm

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez Jarski » So lut 01, 2014 9:59 pm

tobiasz shelter napisał(a):Mam do was pytanie czy ta płyta została wydana drugi raz w 2009 roku przez Polydor?Bo zamierzam sobie tę płytę kupić i nie wiem czy to oryginał. :D


Zapytałem o to ciocię Wikipedię i oto jaką otrzymałem odpowiedź:

Wikipedia napisał(a):In 2009, A Bigger Bang was reissued by Universal Music Group. The US re-release was handled by Interscope Records, while Polydor Records handled all other territories.


Tłum.: Universal Music Group ponownie wydał A Bigger Bang w 2009 roku. Za wydanie płyty w Stanach Zjednoczonych odpowiadał Interscope Records, natomiast w innych krajach Polydor Records.

(Pogrubienie pochodzi ode mnie - J.)

Kupuj i słuchaj, ile dusza zapragnie :)
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: 2005 A Bigger Bang

Postprzez tobiasz shelter » N lut 02, 2014 4:03 pm

Dzięki mistrzu :)
tobiasz shelter
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr sty 22, 2014 5:54 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Główna dyskografia



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron