Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Tematy dotyczące solowych wydawnictw członków grupy.

Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez 1global » Wt sie 23, 2011 4:04 pm

To sie nazywa talent! Czego sie nie dotknie mu wychodzi!!
Juz niedlugo drugi singiel: http://blognajezykach.blogspot.com/2011 ... rycie.html
1global
 

Re: Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez Adu$ka » Pt sie 26, 2011 7:30 pm

SuperHeavy wzięło się z inicjatywy Jaggera i Dave’a Stewarta, którzy byli ciekawi jak brzmiałby zespół złożony z wielu muzyków, ale związanych z zupełnie odmiennymi gatunkami muzycznymi. ”To wydawało się bardzo dobrym pomysłem, ale właściwie nie sądziłem, że się wydarzy” – mówi o projekcie Mick Jagger. Dosyć szybko jednak panowie znaleźli się w studio razem z Joss Stone, z którą obaj mieli okazję współpracować już w 2004r. w trakcie nagrywania ścieżki dźwiękowej do filmu “Alfie”. Zaproszenie Stone do współpracy przy projekcie było, jak zgodnie twierdzą Jagger i Stewart, “oczywistym wyborem”. Wkrótce do dream teamu dołączył Damian Marley. “Od początku chcieliśmy w naszym składzie Jamajskiego muzyka, bo Mick i ja mamy fioła na punkcie jamajskiej muzyki.” – wyjaśnia Stewart. “Damian jest niezwykle spokojną osobą z genialnymi pomysłami.”- mówi z kolei o współpracy z Marleyem Joss Stone.
Jako ostatni szeregi zespołu zasilił legendarny hinduski kompozytor A.R. Rahman, którego muzycy zapoznali podczas pobytu w Los Angeles. Rahman właśnie w tym czasie został nagrodzony Oskarem za muzykę do filmu “Slumdog – Milioner z Ulicy”. Kompozytor wniósł do grupy to, czego pomysłodawcy SuperHeavy szukali od samego początku - melodykę i sposób śpiewania z zupełnie innej kultury. Piątka muzyków reprezentująca pięć odległych gatunków muzycznych nadzwyczaj szybko znalazła wspólny grunt – w ciągu zaledwie 6 dni powstały aż 22 utwory. Wspólne pisanie piosenek okazało się dla zespołu niecodziennym, ekscytującym doświadczeniem – “Czwórka wokalistów, którzy wcześniej nigdy w ten sposób nie pracowała. To było wspaniałe, bo cały ciężar nie spoczywał tylko na jednej osobie. Świetna zabawa” – wspomina Jagger.
Największą trudnością okazało się jednak nagranie materiału – zebrać cały zespół w jednym miejscu było nie lada wyzwaniem. W efekcie płyta była nagrywana aż w 7 różnych częściach świata – w Los Angeles, Miami, Francji, Turcji, Indiach, a także na Cyprze i Karaibach. Jeśli chodzi o przyszłość zespołu to Jagger wyjaśnia – “Na razie nie planowaliśmy wspólnej trasy koncertowej, ale jeśli ludziom spodoba się muzyka to kto wie”.
Avatar użytkownika
Adu$ka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pt kwi 15, 2011 4:29 pm

Re: Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez Adu$ka » Pt wrz 16, 2011 12:01 pm

Dziś, 16 września, w sprzedaży pojawia się imienny debiutancki album supergrupy SuperHeavy. Dave Stewart określa muzykę projektu "eksperymentu szalonego alchemika".
Obrazek
Avatar użytkownika
Adu$ka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pt kwi 15, 2011 4:29 pm

Re: Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez polandstones » Pt wrz 16, 2011 2:46 pm

Będzie też LP prawdopodobnie z czarna okładką za około 130zł. w sklepach niemieckich juz można zamawiać.
polandstones
 

Re: Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez o-olka » Pn wrz 19, 2011 5:49 pm

link usunięty
ja sobie stąd ściągnęłam (wersja deluxe)

1. nie umieszczamy linków do żadnych oficjalnych nagrań
2. nie ma się czym chwalić ;)
2000 man
Avatar użytkownika
o-olka
 
Posty: 156
Dołączył(a): N wrz 19, 2010 3:14 pm
Lokalizacja: Siedlce

Re: Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez Adu$ka » Śr wrz 21, 2011 3:00 pm

Wiadomość dnia:

Mick Jagger ma momentami dość Joss Stone, bo wokalistka śpiewa non stop, nawet podczas zwykłej rozmowy.
- Joss śpiewa cały czas, nawet podczas zwykłej konwersacji - zdradził Jagger. - To przezabawna dziewczyna, ale po jakimś czasie trochę denerwująca, więc zdarza się, że każę jej się zamknąć. "Zamknij się już, Joss". Rządzę innymi, ale oni nawet tego nie dostrzegają, bo jestem taki miły. Oni też czasami każą mi spadać albo zamknąć usta. To działa w dwie strony.

Artysta dodał także, że jest odpowiedzialny za przesiewanie pomysłów na nowe kompozycje SuperHeavy, ponieważ Dave Stewart, założyciel formacji, ma ich aż zbyt wiele.

- Dave to wspaniały facet, uwielbiam go, ale on ma tysiąc pomysłów na minutę - przyznał Jagger. - Mój kumpel powiedział kiedyś, że nie ma pomysłu, który nie podobałby się Dave'owi. Moją rolą jest wybieranie tych lepszych koncepcji spośród tych nieco gorszych.
Avatar użytkownika
Adu$ka
 
Posty: 176
Dołączył(a): Pt kwi 15, 2011 4:29 pm

Re: Superheavy - nowy zespol Jaggera!

Postprzez Golden Caddy » N wrz 25, 2011 11:06 am

Trzeba chwilę poczekać i kupić trochę taniej. Na allegro można już w przyzwoitej cenie dostać... jednak i tak wolę poczekać te pół roku.
Golden Caddy
My whole life isn't rock and roll. It's an absurd idea it should be (M.J.)
Avatar użytkownika
Golden Caddy
Stoned
 
Posty: 536
Dołączył(a): Cz lip 16, 2009 12:10 am
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Projekty solowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron