News

Wszystko co jest związane z zespołem i nie pasuje do innych kategorii.

Re: News

Postprzez kris » Pn mar 19, 2018 5:02 pm

Jarski napisał(a): Niech Stonesi koncertują, póki mogą, bo tegoroczna trasa może się okazać ostatnią.


Wydaje mi się, że jeszcze będą grali w Stanach. Jeszcze panowie mają wydać długo wyczekiwany autorski album, który właśnie się tworzy, a będzie to dobra okazja żeby kilka koncertów zagrali :) :)
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: News

Postprzez kris » Śr kwi 25, 2018 3:20 pm

15 czerwca ukaże się vinylowy box ze wszystkimi studyjnymi albumami Stonesów, czyli od Sticky Fingers 1971 do Blue And Lonesome 2016 (reszta jest w rękach ABKCO) zatytułowany: The Rolling Stones: Studio Albums Vinyl Collection 1971 - 2016 .
Cena tego zestawu jest bardzo wygórowana.

Taka reedycja miała już miejsce w 2010 roku...

https://www.amazon.co.uk/dp/B07C5FQLFW


Mówi się na iorr, o planowanej pod koniec 2018 roku reedycji albumu Beggars Banquet (z okazji 50 rocznicy wydania). Oprócz oryginalnego albumu mają się znaleźć także jakieś bonusy... :D :D
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: News

Postprzez Jarski » Śr kwi 25, 2018 7:28 pm

W sugerowanych filmikach na YouTubie wyskoczył mi ten z zapowiedzią na 16 czerwca... Głupek ze mnie: myślałem, że chodzi o nową płytę :geek: A cena wcale nie jest taka straszna, skoro w zestawie mamy tyle płyt. W porównaniu z tym bilety na Narodowy to szczyt luksusu ;)
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: News

Postprzez kris » Cz kwi 26, 2018 4:20 pm

Myślę, że bardziej byłby ten zestaw atrakcyjniejszy, gdyby dodano jeszcze wszystkie koncertowe albumy (w tym Live Licks i Shine A Light, które w ogóle nie są dostępne w takiej formie) plus składankę Grrr! :) Jak pisałem wyżej, podobny box (oczywiście bez B&L) został wydany 8 lat temu. Teraz dostajemy podobny produkt, tylko inaczej opakowany... Ciekawe, czy albumy zostaną przepakowane z poprzedniej edycji, czy będą na nowo tłoczone.

Oficjalna reklama:

Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: News

Postprzez kris » Cz maja 03, 2018 1:08 pm

Genesis Publications wydaje nową książkę zatytułowaną The Rolling Stones Set Lists. Na 212 stronach zawarto zdjęcia różnych set-list wykonanych przez Ronniego Wooda w trakcie prób, koncertów i sesji od 2005 roku. Bardzo ciekawa pozycja. Dzięki niej możemy dowiedzieć się co Stonesi ćwiczyli na próbach (np. Let It Loose w 2005, Sleep Tonight w 2014...) Najtańszą wersję będzie można zakupić, niestety, za 295 funtów...

Obrazek
Źródło: genesis-publications.com

http://www.genesis-publications.com/boo ... -set-lists
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: News

Postprzez kris » Pt maja 18, 2018 4:01 pm

The Guardian stworzył ranking albumów studyjnych Stonesów....

https://www.theguardian.com/music/2018/ ... bum-ranked

Ciekawe zestawienie, ale dla mnie (jako fana) niektóre albumy są zbyt nisko w tej hierarchii (np. Bridges To Babylon :cry: ) Za wysoko powędrował Aftermath... (uważany jest za arcydzieło, ale jeszcze tej płyty nie zrozumiałem, na razie nie przemawia za mną, aż tak, żeby uplasowała się na dosyć wysokim miejscu).
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: News

Postprzez Heartbreaker » So maja 19, 2018 10:09 pm

Niska pozycja BtB i Black And Blue to jakaś kpina...

Satanic Majesties wyżej od Black And Blue. :geek:
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: News

Postprzez Jarski » N maja 20, 2018 8:43 am

kris napisał(a):Za wysoko powędrował Aftermath... (uważany jest za arcydzieło, ale jeszcze tej płyty nie zrozumiałem, na razie nie przemawia za mną, aż tak, żeby uplasowała się na dosyć wysokim miejscu).


Aftermath to pierwsza płyta studyjna Stonesów z wyłącznie autorskim materiałem, mroczna i zdecydowanie anty-popowa. Arcydzieło? Czy ja wiem...

Heartbreaker napisał(a):Niska pozycja BtB i Black And Blue to jakaś kpina...

Satanic Majesties wyżej od Black And Blue. :geek:


Dokładnie! Plus Tattoo You niżej od Emotional Rescue :?: :!: ER to kompletnie inna stylistyka od wcześniejszych płyt, ale jako album ani nie porywa, ani niczym szczególnym się nie wyróżnia. W tym zestawieniu powinien zamienić się miejscami z Black And Blue i wtedy mielibyśmy bardziej odpowiedni obraz...
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: News

Postprzez kris » N maja 20, 2018 2:17 pm

Tattoo You według mnie powinno zamienić się miejsce z Goats Head Soup. Trzeba pamiętać, że to dzieło powstawało 9 lat :) i nie powinno być oceniane tak nisko.
Emotional Rescue, jest ciekawy, mam do niego sentyment. Stonesi kontynuują tutaj to co stworzyli na przestrzeni 1977/1978 roku, jednak wymyka im się to spod kontroli i biegnie swoją drogą. ER to taka pocztówka z Nowojorskich dyskotek, pamiątka, dzięki której możemy przenieść się w ówczesne czasy - początku lat 80-tych i na dobre trwającej imprezowej gorączki :)
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: News

Postprzez 2000 man » Wt maja 22, 2018 8:56 pm

Takie listy zawsze będą mniej lub bardziej kontrowersyjne ponieważ ocenianie muzyki wg jakichś obiektywnych kryteriów jest raczej trudne.
NO FUN
Avatar użytkownika
2000 man
Moderator
 
Posty: 1829
Dołączył(a): N lip 12, 2009 8:49 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do The Rolling Stones ogólnie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron