Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Wszystko co jest związane z zespołem i nie pasuje do innych kategorii.

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez kris » Wt cze 25, 2019 7:01 am

Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez kris » Wt cze 25, 2019 12:47 pm

Jarski napisał(a):Podczas któregoś z koncertów trasy po Stanach w 1981 r. do Stonesów dołączył na scenie Mick Taylor. Czy ktoś mógłby mi pomóc namierzyć jakieś materiały z tego koncertu? (YouTube? Jakieś nagrania?)


Teraz zobaczyłem Twoje pytanie, więc postanowiłem na nie odpowiedzieć (może nie jest jeszcze za późno.. :lol: )

Mick Taylor dołączył do Stonesów na koncercie w Kansas City 14 grudnia 1981 roku, podobno zagrał z nimi od Let Me Go do Little T&A (chociaż inne źródła podają inaczej).

Oczywiście koncert jest dostępny na wielu bootlegach (w jakości soundboard!), oto linki pochodzące z iorr.org do płyty Guitar Onslaught (Dog And Cat 005) :

Part 1: http://www.filefactory.com/file/4i4py5ko52vt
Part 2: http://www.filefactory.com/file/3hww0c1hjke9


Obrazek
Obrazek
Obrazek
źródło: iorr.org
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Jarski » Śr cze 26, 2019 7:33 pm

Dzięki, kris :) Jak zwykle działasz bezbłędnie.
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Heartbreaker » Wt cze 23, 2020 9:12 am

Pytanie do zorientowanych (kris? ;) )
Poszukuję audio 3 koncertów wydanych w Totally Stripped.
Odkryłem, że można je kupić w mp3 w kilku źródłach (np. na Amazonie, Google Play)

Amsterdam:
https://play.google.com/store/music/alb ... mxnigxskmq

Brixton:
https://play.google.com/store/music/alb ... h3zzwb73wq

Paris:
https://play.google.com/store/music/alb ... xti7btojze

Wszystko fajnie, ale koncerty w Paryżu i Brixton są niekompletne, przy 3 utworach jest adnotacja "tylko album". Kurła, jaki album? Zorientowałem się, że jest tylko jakieś japońskie wydanie koncertu w Paryżu:
https://www.discogs.com/The-Rolling-Sto ... e/11448637
ale pewnie ciężko to dostać.
Stąd pytanie, znacie jakieś źródło, z którego dostałbym pełny zapis koncertu z zakresu wydanego na DVD? A może ktoś z was dysponuje takim nagraniem i mógłby pożyczyć? 8-)

EDIT:
Aha, znalazłem jeszcze na chomiku, ktoś udostępnił kompletny Brixton razem z brakującym Miss You. Czyli gdzieś można to zdobyć. (No chyba, że to rip z DVD)
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Heartbreaker » Śr cze 24, 2020 2:24 pm

Właśnie się skapłem, że to może chodzić o to, że trzeba kupić album w całości żeby mieć te utwory. Możliwe więc, że wyszedłem tym pytaniem na dzbana. :lol: Ktoś może potwierdzić czy tak jest? Szkoda wyrzucać 50zł.
To zadam inne pytanie. Powyższe źródło to jedyne, z którego można dostać legalne audio do tych koncertów?
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez kris » Śr cze 24, 2020 8:19 pm

Oficjalnie, w formie namacalnej, te trzy koncerty nie wyszły. Tylko, w Japonii, tak jak wspomniałeś, w 2017 roku, wydano Paryż, ale to można kupić, za sporą sumę, więc nie wiem czy jest sens, skoro, to samo mamy na Totally Stripped.

Jeśli chodzi o oficjalne cyfrowe zapisy tych trzech koncertów, to tak, jak wspomniałeś, są do pobrania za kasę i powinny być kompletne. Ja na Spotify mam je i są w całości, nawet chyba są dłuższe od filmu, bo na przykład na Paradiso, jest Rip This Joint z falstartem i to jest na audio, ale na filmie już tego nie ma. Wydaje mi się, że jeśli kupisz, to na google play, to będziesz je mieć w całości. Ja nie mam dźwięku z filmów, ale raczej ktoś na iorr, to wstawiał.

Brixton wyszedł na bootlegu, z jakością dźwieku soundboard w 2013 roku, a Olympia wyszła na winylu w 2015 roku, też w soundboardzie, a później jako CD.

Nie wiem teraz, czy jak kupisz Spotify Premium, to będziesz mógł je stamtąd pobrać.
Jumping Jack Flash
Avatar użytkownika
kris
Stoned
 
Posty: 1194
Dołączył(a): So sie 01, 2009 9:30 am

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Heartbreaker » Cz lip 02, 2020 10:42 pm

Dzięki kris. :)
Jak zwykle dokładnie i rzeczowo wszystko wyjaśniłeś.
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Jarski » Śr lip 08, 2020 4:29 pm

kris napisał(a):Oficjalnie, w formie namacalnej, te trzy koncerty nie wyszły. Tylko [...] będziesz mógł je stamtąd pobrać.


Nie myślałeś przypadkiem o zmianie nicka na "bootlegman" ;)
Say now baby, I'm the rank outsider, you can be my partner in crime...
Avatar użytkownika
Jarski
Stoned
 
Posty: 2835
Dołączył(a): N wrz 13, 2009 4:36 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Heartbreaker » Cz paź 15, 2020 11:36 pm

Takie pytanie:
W dzieciństwie, w erze BTB parę razy widziałem w TV koncertowe nagranie Out Of Control z BTB Tour puszczane normalnie jako teledysk, chyba na jakiejś muzycznej stacji typu VIVA czy MTV. Przez lata nie dawało mi spokoju pytanie z jakiego to było koncertu. Logiczne wydawało mi się, że to to samo nagranie co na końcu płyty No Security, czyli Argentyna (mogło to być promo albumu). Wiki mówi, że na No Security jest nagranie z 4 kwietnia. Z Buenos są dostępne dwa profesjonalne nagrania audio-video, czyli znane od lat z 30 marca i wydane niedawno przez Eagle Rock z 5 kwietnia, 4 kwietnia brak. Czyżby ta wersja istniała w wersji video?
Obejżałem oczywiście 30 marzec i 5 kwiecień i żadne z nich nie wygląda jak to co widziałem kiedyś w TV. Jest jeszcze parę innych profesjonalnych wersji z tej trasy: St. Louis to nie było na bank, Chorzów, Brema też, a ze Stambułu wycięto OOC, Rio De Janeiro chyba nie widziałem. Myślałem w końcu że to będzie Norymberga, ale ostatnio pobrałem DVD i niestety to też nie to.
Nawiasem, jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że jedną ze stacji, która puszczała dwie jedyne profesjonalnie nagrane piosenki z Norymbergii, tj. Satisfaction i Out Of Control właśnie był... Polsat. Wiedzieliście o tym? :? Ta Norymberga to wydawał się dobry trop ze względu właśnie na ten Polsat, ale nie było tam pewnych kadrów które mi utkwiły w pamięci. :)
Pytanie jest jasne: wiedzieliście o tym, że w TV puszczano takie coś i czy wie ktoś z jakiego koncertu to było nagranie?

Na koniec ciekawostka, kliknijcie: https://www.youtube.com/watch?v=k6o39x7SX8k
To jest zablokowany film z Chorzowa. Wygląda na to, że Eagle Rock ma prawa do chorzowskiego koncertu. Wnioski jakie się nasuwają są oczywiste. :) Poprawcie mnie jeśli się mylę.
Vitamins & Salt

22.07.2007 - Brno
25.07.2007 - Warszawa
09.09.2017 - Hamburg
08.07.2018 - Warszawa
Avatar użytkownika
Heartbreaker
Moderator
 
Posty: 2114
Dołączył(a): Pt lip 17, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania i odpowiedzi związane z The Rolling Stones

Postprzez Arkady » Wt paź 20, 2020 8:35 pm

Heartbreaker napisał(a):Na koniec ciekawostka, kliknijcie: https://www.youtube.com/watch?v=k6o39x7SX8k
To jest zablokowany film z Chorzowa. Wygląda na to, że Eagle Rock ma prawa do chorzowskiego koncertu. Wnioski jakie się nasuwają są oczywiste. :) Poprawcie mnie jeśli się mylę.


Ja gdzieś mam ten koncert ;) I to też z Polsatu ;) Byłem zaskoczony że kiedyś takie koncerty w TV puszczali, a jak ostatnio takie legendy przyjeżdżają to nie chcą transmitować :/

Ale o ile dobrze pamiętam to set nie był pełny tj. zabrakło Anybody Seen My Baby, i możliwe że jeszcze doslownie paru utworów, ale klasyki się ostały ;)

Tylko... czy ten koncert znajduje się w archiwum zespołu? Pamiętam dyskusje nt. koncertów grupy Queen, bo tam jest problem ze zespół był świetny na żywo, ale jego członkowie nie chcą/nie lubią wydawać koncertów grupy, a ich dorobek jest w porównaniu ze Stonesami bardzo mierny. I coś mi świta że ktoś mówił, że niekoniecznie to zespół może mieć nagranie (obraz) w swoim archiwum a telewizja. Ale jeśli archiwum Stonesów taki rarytas posiada to byłbym zachwycony :) Tylko skoro wyszła Argentyna i Brema z tej samej trasy to zechcą to wydać?


To teraz ja zdam pytanie :) Czy znacie jakąś stronę/strony z outtake'ami z sesji do poszczególnych albumów? Albo stronka z informacjami co jeszcze leży w archiwach i "czeka" na wydanie? :)
Arkady
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2020 2:20 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do The Rolling Stones ogólnie



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron