Keith Richards 1975 Wingless Angels

Tematy dotyczące solowych wydawnictw członków grupy.

Keith Richards 1975 Wingless Angels

Postprzez eleanorrigby » N sie 16, 2009 8:07 pm

Ten muzyczny projekt został wymyślony przez Keith'a Richards'a i zrealizowany w ciągu jednej listopadowej nocy '75 roku w jamajskiej posiadłości gitarzysty. Z muzykami tworzącymi Aniołów bez skrzydeł, Richards poznał się w '73 roku podczas nagrywania albumu Rolling Stonesów Got's Head Soap. Odtąd podczas wizyt na Jamajce regularnie z nimi jammował. Grupę tworzą członkowie rastafariańskiej sekty Nyabinghi, którzy grają na instrumentach perkusyjnych wybijając wolny rytm zgodny z ludzkim pulsem. Ponad dźwiękiem przeróżnych bębnów wznosi się chóralny śpiew, w którym muzycy chwalą Króla Królów, Jah Rastafari. Do sesji dołączył obok Richardsa irlandzki flecista Frankie Gavin i dwie wokalistki.

Płyta posiada mistyczny, bardzo duchowy charakter i przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników muzyki rytualnej.

Czy ktoś może przesłuchał ten album?
Jak wrażenia? Taka muzyka, ma na prawde bardzo mistyczny charakter i dośc ciężko się słucha. Myślę, że mimo to tak z czystej ciekawosci można się z tym materiałem zapoznac.
You think I'm crazy and baby I know that it's true
Before that you know it I think that you'll go crazy too...
Avatar użytkownika
eleanorrigby
Stoned
 
Posty: 625
Dołączył(a): Pn lip 27, 2009 8:48 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola (Łódź)

Re: Keith Richards 1997 Wingless Angels

Postprzez Little Queenie » Pn sie 17, 2009 8:14 am

Wielkie dzieki za tego posta. Nie wiedzialam wczesniej o istnieniu tej plyty, dlatego jak tylko bede miala sposobnosc, to sobie ja zalatwie i jak przeslucham, pewnie tez cos napisze na jej temat. A znasz moze nazwiska tych muzykow? A masz moze jakiegos linka, gdzie mozna sciagnac ta plyte?
LITTLE QUEENIE
Little Queenie
Moderator
 
Posty: 459
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 9:55 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Keith Richards 1975 Wingless Angels

Postprzez eleanorrigby » Śr sie 19, 2009 8:21 pm

Jeśli chodzi o muzyków, którzy brali w tym udział znam tylko jedno nazwisko- Frankie Gavin (irlandzki flecista)... Ja wszystkie utwory z tej płyty sciagnelam z internetu, nie mam linku, ale z pewnoscia znajdziesz to to jakis torrentach...
You think I'm crazy and baby I know that it's true
Before that you know it I think that you'll go crazy too...
Avatar użytkownika
eleanorrigby
Stoned
 
Posty: 625
Dołączył(a): Pn lip 27, 2009 8:48 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola (Łódź)

Re: Keith Richards 1975 Wingless Angels

Postprzez micawber » Pn cze 14, 2010 7:17 pm

Avatar użytkownika
micawber
Stoned
 
Posty: 851
Dołączył(a): N lip 19, 2009 2:34 pm

Re: Keith Richards 1975 Wingless Angels

Postprzez eleanorrigby » Pn cze 14, 2010 10:11 pm

łOł ! Dzięki za info, jestem wielkim fanem projektu Wingless Angels a nr. II wnioskując po ww kawałku będzie bardziej gitarowy... i więcej w nim będzie Keefa:)
You think I'm crazy and baby I know that it's true
Before that you know it I think that you'll go crazy too...
Avatar użytkownika
eleanorrigby
Stoned
 
Posty: 625
Dołączył(a): Pn lip 27, 2009 8:48 pm
Lokalizacja: Zduńska Wola (Łódź)

Re: Keith Richards 1975 Wingless Angels

Postprzez micawber » So sie 07, 2010 8:15 pm

Avatar użytkownika
micawber
Stoned
 
Posty: 851
Dołączył(a): N lip 19, 2009 2:34 pm


Powrót do Projekty solowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron